Екскурсія студентів 4-го курсу в КП СПБ "Арсенал"

27 березня відбулася ознайомча екскурсія студентів 4-го курсу кафедри, які навчаються за напрямом підготовки "Авіоніка", на Казенне підприємство спеціального приладобудування "Арсенал". Екскурсію проводили заступник директора-головного конструктора КП СПБ "Арсенал" з наукової роботи Рибак В.В. і доцент кафедри Черняк М.Г.

Студенти відвідали діючу виставку продукції, складальне виробництво і випробувальний центр підприємства.

На виставці продукції студентів детально ознайомили зі зразками сучасних навігаційних і оптико-електронних приладів та  систем, які розроблені і виробляються КП СПБ "Арсенал", а саме: оптичних сканерів дистанційного зондування Землі, зоряних систем орієнтації супутників, систем початкового орієнтування ракетних комплексів, інфрачервоних головок самонаведення ракет, нашоломних авіаційних систем цілевказівки, безплатформних інерціальних навігаційних систем ракет-носіїв, лазерних гіроскопів, навігаційних акселерометрів, та іншою продукцію підприємства.

Фото 1. Інфрачервоні головки самонаведення ракет

Фото 2. Нашоломні авіаційні системи цілевказівки

Arsenal-4 Arsenal-5

Фото 3. Безплатформні інерціальні навігаційні системи ракет-носіїв

В цехах складального виробництва КП СПБ "Арсенал" студенти відвідали ділянки складання та налагодження гірокомпасів і систем початкового орієнтування, безплатформних інерціальних навігаційних систем, навігаційних акселерометрів, газонаповнення та перевірки резонаторів лазерних гіроскопів, та інші виробничі ділянки, де провідні фахівці підприємства ознайомили їх з будовою та сучасними технологіями складання і налагодження складних навігаційних приладів і систем.

Arsenal-6

Фото 4. Складання гірокомпасу для системи початкового орієнтування

Arsenal-7

Фото 5. Налагодження комплексу командних приладів БІНС

Arsenal-8 Arsenal-9

Фото 6. Складання навігаційних акселерометрів для БІНС

Arsenal-10 Arsenal-11

Фото 7. Газонаповнення та перевірка резонаторів лазерних гіроскопів

Випускник нашої кафедри Савін Ярослав, який отримав диплом спеціаліста за спеціальністю СКЛАіК у 2013 році і працює майстром складального виробництва навігаційних приладів в КП СПБ "Арсенал", розповів студентам про умови та особливості роботи молодих спеціалістів на підприємстві, про вимоги їх до знань та професійних навичок, які необхідні для роботи на складальному виробництві підприємства, та запросив всіх студентів на роботу в КП СПБ "Арсенал".

Arsenal-12

Фото 8. Бесіда з нашим випускником Савіним Ярославом (перший ліворуч)

У випробувальному центрі підприємства студенти ознайомилися з сучасними технологіями та стендовим обладнанням для  калібрування та випробувань безплатформних інерціальних навігаційних систем та їх чутливих елементів - лазерних гіроскопів та навігаційних акселерометрів.

Arsenal-13

Фото 9. Тристепеневий стенд для калібрування БІНС

По завершенні екскурсії заступник директора-головного конструктора КП СПБ "Арсенал" з наукової роботи Рибак В.В. запросив студентів кафедри працювати на підприємстві за розподілом після закінчення навчання, а також до співпраці на протязі навчання у межах курсового та дипломного проектування за реальною тематикою підприємства.

Доцент кафедри ПСКЛА Черняк М.Г.