Анотація на магістерську дисертацію студента Похиленко

Магістерська дисертація Коваленко О.О. під керівництвом доцента, к.т.н. Прохорчука А. В. «Многоантенная супутникова система навігації і орієнтації МКА» містить 109 сторінок, 5 плакатів, 60 використаний джерело.

Переваги системи визначення орієнтації за допомогою GPS привели до широкого діапазону тестів на різних типах транспортних засобів, включаючи: визначення орієнтації на космічному кораблі і супутнику; визначення орієнтації військово-морського судна; визначення орієнтації літального апарату; позиціонування артилерії; положення броньованого транспортного засобу; комерційні авіалінії; геофізичні суду і визначення курсу безпілотного літального апарату. Зі збільшенням надійності систем визначення орієнтації за допомогою GPS і зменшенням їх вартості діапазон застосування даної системи буде зростати.

Робота присвячена актуальному питанню підвищення точності визначення координат і кутової орієнтації рухомих об'єктів за допомогою багатоантенного приймача СНС.

Мета даної роботи полягає в тому, щоб розробити систему визначення орієнтації в реальному часі, яка безпосередньо оцінює параметри орієнтації використовуючи вимірювання фази і псевдовідстаней від невизначених приймачів GPS і реалізувати алгоритм системи визначення орієнтації за допомогою GPS для задач мікросупутника.

Об'єкт дослідження є система визначення орієнтації МКА. Предмет дослідження ̶ алгоритми визначення орієнтації і навігації МКА на основі інформації GPS.

Уже розроблено спостерігає пристрій (фільтр Калмана), яке дозволяє оцінити похибки системи.

Використання надлишкових вимірювань, тобто 4 приймача, а так само припущення, що об'єкт жорсткий і не деформується при експлуатації (тобто відстань між центрами антен не змінюється) дозволяє ідентифікувати модель похибок розробленої системи.

За темою дисертації опубліковані наступні наукові роботи у фахових виданнях та тези на конференціях:

1) А.В. Прохорчук, О.О. Похиленко // Інформаційні системи, механіка та керування, випуск 10, НТУУ "КПІ", 2014 року, с.10-14.

Ключові слова: супутникова навігація, орієнтація МКА, малий космічний апарат, навігація по орієнтирах.