Анотація до дипломного проекту студента Баранця Владислава

Пояснювальна записка до дипломного проекту «Цифровий інерціальний вимірювальний модуль для системи стабілізації низької точності».

Мета проекту – обрати мікромеханічні датчики, що вимірюють проекції векторів уявного лінійного прискорення та кутової швидкості об’єкта на свої відповідні осі чутливості, та забезпечити можливість їх використання у складі системи стабілізації.

Використано наступні методи – метод калібрування тривісного блоку акселерометрів шляхом тестових поворотів його у гравітаційному полі Землі при нормальних умовах; метод калібрування датчика кутової швидкості шляхом тестових поворотів його на поворотному столі та диференціювання кутів цих  поворотів за відповідним часом.

Результат роботи – цифровий інерціальний вимірювальний модуль для системи стабілізаці, що являє собою плату з мікроконтролером і змонтованими на ній тривісними мікромеханічними датчиками, головний мікроконтролер якої може бути запрограмований як контролер системи стабілізації. Проведена процедура калібрування дозволила з відомою точністю визначити коефіцієнти функцій перетворення мікромеханічних датчиків, що може бути використано при створенні системи стабілізації.

Ключові слова: інерціальний вимірювальний модуль, мікромеханічні датчики, калібрування, система стабілізації.