Анотація до дипломного проекту студента Момот Богдан

Розробляється: канал вимірювання переносного поступального прискорення, з діапазоном вимірювання ±14g,  діапазоном робочих температур -30… +30 ºС,  габаритні розміри 80мм x 80мм x 60мм, розроблений вимірювальний канал має похибку приведену до верхньої межі вимірювання 3 %. Система зберігає роботоздатність при кутових рухах навколо центра мас: кутова швидкість до 60 ,  кутове прискорення до 6. Канал  витримує ударні перевантаження 100 g/0.1 мс. Інерційний модуль каналу має розташовуватись на будівельній лінії рухомого об’єкту, на відстані 9 метрів від центру мас.

Використання: каналу вимірювання переносного поступального прискорення в складі комплексів випробувального обладнання, для формування сигналу оповіщення про досягнення або перевищення максимального допустимого рівня прискорень (перевантажень), в якості частини інерційної навігаційної системи, в складі комплексів  протиаварійного захисту і аварійного вимкнення обладнання.

Переваги спроектованого каналу в тому що він може вимірювати переносне поступальне прискорення незалежно від розташування чутливих елементів на борту рухомого об’єкту, на відміну від аналогів які розташовуються максимально близько до центра мас.

Результатом проведеної роботи був здійснений аналіз варіантів побудови вимірювального каналу, встановлено з яких чутливих елементів він складається і визначився алгоритм розрахунку  необхідного прискорення з заданою точністю.

Також було проведено розробку структурної схеми, креслень загального виду і чутливих елементів вимірювального каналу. Розроблений вимірювальний канал задовольняє вимогам технічного завдання і може використовуватись за вище вказаними призначеннями.